Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 19.12.2021 (04. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 241

1Po każdej Mszy św. można w zakrystii otrzymać poświęcony opłatek oraz za 6 zł małą świecę wigilijną.

2Dzisiaj w salce kard. Wyszyńskiego na plebani Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dziękujemy Paniom, które upiekły ciasta i naszym siostrom za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Dochód z Kiermaszu przeznaczony będzie na remont tej właśnie salki.

3Jutro w poniedziałek na godz. 9:30 prosimy do pomocy panów przy stawianiu w kościele choinek na święta. A na 10:30 prosimy panie do pomocy przy strojeniu choinek.

4Zapraszamy do udziału w Roratach do czwartku włącznie o godz. 6.30. Prosimy, aby dzieci przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, będziemy losować figurki Matki Bożej. A po Roratach zapraszamy do salki kard. Wyszyńskiego na gorące kakao.

5W poniedziałek Adoracja NS od 17:30; we wtorek po Mszy św. wieczornej; w środę od 17:00, a o 18:00 Nowenna do MBNP; w czwartek od 17:30. Od piątku przez okres Bożego Narodzenia Adoracji nie będzie.

6Z uwagi a trwające w parafii spotkania wigilijne w środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

7Dzisiaj 3 niedziela m-ca. Po Mszach św. zbiórka na inwestycje i na ogrzewanie w naszym kościele.

8Paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii Caritas parafialny będzie rozdawał we wtorek od godz. 10:00 w salce św. Jana Pawła II w kościele obok zakrystii.

9Msze św. na przyszły rok 2022 można zamawiać tylko w Kancelarii Parafialnej.

10W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. Wigilijna o godz. 16:00 dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych.

11Spowiedź święta w tygodniu o godz. 7:00, 8:00 i popołudniu. W poniedziałek od godz. 17:30; We wtorek od godz. 18:15–21:00; W środę od 17:00; W czwartek od 17:30. W Wigilię rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00 oraz popołudniu od godz. 16:00 w czasie Mszy św. Wigilijnej.

12Prosimy też i gorąco namawiamy, aby w Wigilię zgodnie z tradycją którą przekazali nam nasi rodzice zachować post od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Od rana do Pasterki. Niech Wieczerza Wigilijna złączy całe RODZINY, a nieobecni niech poczują się otoczeni miłością i przyjaźnią. Prosimy też, aby we wszystkich chrześcijańskich domach zapalić świecę, odczytać Ewangelię wg św. Łukasza 2,1-14 o narodzeniu Zbawiciela świata i przełamać się poświęconym opłatkiem.

13O północy koncelebrowana Msza Pasterska, na którą zapraszamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości spędzających święta Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na utrzymanie Domu Samotnej Matki w Gdańsku – Matemblewie.

14W pierwsze święto, tj. w sobotę 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego NIE BĘDZIE Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe Msze Święte w zwykłym porządku niedzielnym.

15Drugie święto wypada w niedzielę i będzie to Niedziela Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach św. małżeństwa sakramentalne odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Chcemy wspólnie Panu Bogu podziękować za kolejny, razem przeżyty w małżeństwie rok. Zwyczajowo w ten dzień ofiary do puszek zbierane będą na działalność KUL i gdańskich uczelni katolickich.

16Przez Święta i Oktawę Bożego Narodzenia zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji można się też pomodlić o błogosławieństwo Boże dla swojej rodziny.

17W kościele włączone jest ogrzewanie. Dlatego dopóki nie mamy wybudowanej kruchty ani przedsionków główne wejście do kościoła będzie zamknięte. Prosimy, aby w związku z tym zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.

18Po Mszy św. w zakrystii jak zawsze można nabyć: „Gościa Niedzielnego”, a w nim płyta z kolędami w wykonaniu polskich sióstr karmelitanek z Islandii. (6 zł), oraz „Małego Gościa Niedzielnego” (5 zł) dla dzieci, poświęcony opłatek i świecę Caritasu. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka.

19Dziękujemy za ofiary składane na konto parafii i na kolektę. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin i zmarłych za których nikt się nie modli – „Dobry Jezu a nasz Panie ….”

20Wszystkim życzymy dobrych ostatnich dni Adwentu.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.42-46
Czas na serwerze:
08:43
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
491
Artykułów:
1321
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2688212

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)