Menu
A+ A A-

25 rocznica konsekracji kościoła parafialnego - 19.05.2021

  • Odsłony: 658

W środę 19 maja 2021 r. przypada 25. rocznica konsekracji (czyli poświęcenia) naszego kościoła, której w dniu 19 maja 1996 r. dokonał ówczesny metropolita gdański + abp Tadeusz Gocłowski. 

W związku z tym zapraszamy wszystkich wiernych, aby przeżyć ten dzień w sposób bardziej uroczysty. Dziękując Panu Bogu i pamiętając zwłaszcza w modlitwie o tych, którzy sprawili swoją modlitwą, ofiarą i pracą że ten kościół - dedykowany Niepokalanemu Sercu Maryi - powstał, pragniemy tego dnia dziękczynną adorację Najświętszego Sakramentu rozpocząć już o godz. 08:30 różańcem (① tajemnice radosne). Drugą część różańca odmówimy wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 (② tajemnice światła). Trzecią cześć po wieczornej Mszy, wraz z dziećmi obchodzącymi swój Biały Tydzień (③ tajemnice bolesne)  i o godz. 21:00 wraz z Apelem Jasnogórskim czwartą część (④ tajemnice chwalebne).

Przy ołtarzu po prawej stronie wystawiona jest skarbona, do której można wrzucać wypominki za zmarłych, czyli kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami budowniczych i fundatorów naszego kościoła. W środę będziemy się za nich modlili na każdym różańcu.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.42-46
Czas na serwerze:
08:41
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
491
Artykułów:
1321
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2691082

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)